Головна » 2018 » Березень » 28 » «Душа належить людству і епохам».
20:07
«Душа належить людству і епохам».

«Настане день, обтяжений плодами,

Не страшно їм ні слави, ні хули.

Мої суцвіття, биті холодами,

Ви добру зав’язь все-таки  дали»  

Ліна Костенко належить до тих поетів, які приходять у світ, щоби змінити його. Для цього таким людям дано найважливіше — сильного лицаря, тобто янгола-охоронця, який захистить своїми крилами найвразливішу душу. Воля, талант, правда — ось три кити, на яких побудувала вона своє життя.

Ліна КОСТЕНКО для багатьох уособлює альтернативну, тобто справжню Україну. Яскрава представниця незабутнього і ще не до кінця усвідомленого феномена, вона є тим міцним магнітом, що тримає український світ.

Нещодавно у НВК "ШКТ-ЛТЛ" відбувся відкритий бібліотечний урок, присвячений 88-й річниці з дня народження «сучасної української Кассандри». Для учнів 10-11 класів лунали вірші геніальної поетеси. Автором ідеї та виконавцем творів Л.Костенко є палкий шанувальник творчості поетеси бібліотекар ліцею Орест Яремків. Його прониклива декламація (під музичний супровід  Ольги Богомолець) заполонила душі та серця учасників заходу й не залишила байдужим жодного слухача. «Сьогодні в залі лунали вірші, які багато людей люблять і знають напам’ять. Я дуже хочу, щоб їх знала та любила молодь, - без цього немислимий зв’язок поколінь. Ми маємо гордість — нашу Ліну Костенко. Її творчість — це шлях, яким іде моя Батьківщина, мій народ, яким іду я»,- сказав О.Яремків.

Український дух... Українська совість... Історія українського народу — все це вкладено в імені поетеси. Її перо торкнулося найсокровеннішого — нашої пам’яті, яка закладена в наших генах.

 «...не бійся прикрого рядка.

Не бійся правди, хоч яка гірка,

Не бійся смутків, хоч вони, як ріки.

Людино, бійся душу ошукать,

бо в цьому схибиш, то уже навіки»

Переглядів: 41 | Додав: mamamia | Рейтинг: 0.0/0