Головна » 2017 » Вересень » 29 » Юні краєзнавці ліцею
05:31
Юні краєзнавці ліцею

З метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на кращих традиціях, звичаях та обрядах українського народу учні 9Б класу під керівництвом класного керівника  О. Глущак взяли участь у районному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». 
Обравши напрям експедиції «Духовна спадщина мого роду», краєзнавча група ліцею вирішила дослідити діяльність Іларіона Свєнціцького, спрямовану на наукову, громадську та музейну роботу у Львові та створити загальний образ особистості І. Свєнціцького і його значення для тогочасної української громади в Галичині.
Працюючи над цим напрямом, юні краєзнавці провели тривалу пошукову роботу, опрацювали архівні джерела, літературні та електронні ресурси про діяльність Іларіона Свєнціцького як засновника та директора   Національного музею у Львові, взяли інтерв’ю у працівників музею, зібрали фактичні матеріали про дитячі та юнацькі роки музеєзнавця, про початок формування громадської та наукової роботи дослідника.
На підставі аналізу діяльності І. Свєнціцького учасники експедиції у своїй пошуково-дослідницькій роботі стверджують, що це був широковідомий вчений у наукових і мистецьких колах Європи. Він залишив велику і різносторонню спадщину як філолог, мистецтвознавець, історик. У своїх працях І. Свєнціцький досліджував важливі питання філології та мистецтвознавства, славістики, етнографії, фольклористики, музейної справи тощо. Тому він увійшов в історію української культури як гідний для наслідування зразок невтомного трудівника, ініціативного організатора і патріота.
Ця експедиція учнів ліцею –  лише маленький струмочок, який впадає у море історії нашої держави. Проте і він не повинен загубитися, пересохнути, адже саме з таких струмочків твориться історія, а коли їх бракує, то вона міліє, втрачає свою силу і ми бачимо сухе дно там,де боролись бурхливі хвилі історичного виру.

Переглядів: 184 | Додав: mamamia | Рейтинг: 5.0/1