Головна » 2018 » Грудень » 30 » Студентсько – учнівська конференція «Михайло Грушевський і товариство «Просвіта»: історія і сучасність.
14:54
Студентсько – учнівська конференція «Михайло Грушевський і товариство «Просвіта»: історія і сучасність.

21 грудня учні 8 класу: Виграновська Софія, Гринишин Анастасія, Сирко Іванна виступили в Львівському коледжі та культури і мистецтва на студентсько – учнівській конференції. Тема конференції: «Михайло Грушевський і товариство «Просвіта»: історія і сучасність (до 150 – річчя заснування)».  Ще до початку роботи конференції ліцеїсти зацікавились постаттю оперної діви Соломії Крушельницької,  та у вересні написали роботу на обласний конкурс «Славетні імена України – 2018. Соломія Крушельницька» і отримали I місце.

                    

З метою продовження вивчення теми про С. Крушельницьку учні з Оксаною Володимирівною відвідали меморіальний музей імені Михайла Грушевського  де їх вразили експонати музею, які зберігають цінність особистих речей вченого. В музеї є пам’ятки про дружину відомого історика Марію Грушевську, зокрема фотографії, джерела. Оглядаючи ці експозиції, музейний працівник розказала нам цікавий факт про Марію Грушевську, яка була подругою Соломії Крушельницької. Крушельницька неодноразово ходила в гості до Грушевських додому, ще до знайомства Марії з М. Грушевським.

                    

Ми,  учні, не знаємо ще багато фактів про відомих людей, які вкладали свою працю та сили в історію, науку, чи культуру  нашого рідного  Львова. Досліджуючи дану тему, ми не тільки вивчили життя та діяльність Соломії Крушельницької, але й  більш детально оглянули експозиції музею Михайла Грушевського. Занурились в казковий світ витворів мистецтва в музеї відомого історика – вченого, насолодились від побаченого і зрозуміли, наскільки краса може привернути увагу людей, надихнути їх на науково - дослідницьку та творчу діяльність.

          

На основі відвіданих музеїв, вивчених джерел та опрацьованої літератури під керівництвом вчителя історії  Глущак Оксани Володимирівни учні написали статтю з якою виступили на конференції.  Тема доповіді: «Осінній вальс оперної діви  Соломії  Крушельницької».

Наша група при написанні наукової статі на конференцію зрозуміли, що такі виступи підвищують моральні і культурні цінності кожного із нас. У результаті такої роботи в нас, як в учнів, розвивається пізнавальний інтерес до навчання, розширюється світогляд, підвищується загальна культура. Ми, пишучи такі роботи, дізнаємось більше про історію рідного краю, що допомагає нам засвоїти нові поняття, терміни, здобути цінні знання.

Досліджуючи дану тему, ми не тільки вивчили життя та діяльність С. Крушельницької, але й  більш детально оглянули експозиції музею М. Грушевського та С. Крушельницької. Занурились в цей казковий світ витворів мистецтва в музеях, насолодились від побаченого і зрозуміли, наскільки краса може привернути увагу людей, надихнути їх на науково - дослідницьку та творчу діяльність.

 

 

Переглядів: 35 | Додав: mamamia | Рейтинг: 5.0/1