Головна » 2018 » Травень » 9 » Перемога в міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо».
21:47
Перемога в міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо».

Учні ліцею протягом часу пізнавали наше місто, детально вивчали його історію архітектури. Ліцеїсти взяли участь у міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо». Учні 9-ого класу написали роботу, обравши напрям: «Львів часів імені М. Шашкевича. Відомі і забуті тіні старого Львова», на тему: «На сторожі величі культурної спадщини Галичини» та отримали в цій номінації перше місце.

          

Відвідавши екскурсію в національному музеї ім. митрополита А.Шептицького, ініціативна група була вражена експозиціями в музеї та їх колекціонуванням. Їх зацікавив процес формування та заснування цієї святині української культури. Досліджуючи цю тему, учні дізнались, що музей був заснований 1905 р. великим сином українського народу, патріотом, духовним пастиром для мільйонів українців, митрополитом Галицьким Андреєм Шептицьким. Вникаючи детальніше у дослідження, учнів дізнались, що була ще одна знакова постать, яка присвятила майже п’ятдесят років життя і праці Музеєві, його перший директор Іларіон Семенович Свєнціцький. Взявши інтерв’ю в працівників музею, опрацювавши архівні документи бібліотеки ім. В. Стефаника (зокрема листування вченого, що є в додатках), побачили, що І.Свєнціцький зумів не тільки достойно увійти до числа української еліти Галичини, але й стати однією з найвидатніших постатей української історії своєї епохи.

Учні 10-ого класу взяли участь у іншому напрямку: «Таємні знаки Львівської архітектурної спадщини», на тему: «Одвічна жіноча краса, що застигла в камені львівських будівель» і отримали друге місце. Ініціативна група вирішила написати про таємні знаки на кам’яницях, де зображені жіночі образи, скульптури, сцени з жіночими силуетами. Жіночі скульптури в архітектурі – не рідкість. У львівському середмісті чимало будинків, на фасадах яких – грецькі богині, німфи, русалки, мавки, алегорії. Тонкі кам’яні силуети прикрашають будівлі банків, університетів, музеїв. Кам’яне жіноцтво Львова надає нашому місту неабиякого романтизму, шарму. Працюючи над роботою, знайомлячись з джерелами та літературою, роблячи фотознімки об’єктів, старались їх відтворити у власних малюнках. Досліджуючи зображення жіночих скульптур на фасадах кам’яниць міста, учні глибше дізнались історію будівель, їхніх архітекторів, скульпторів. Ліцеїсти пишучи такі роботи, дізнались більше про історію рідного краю, що допомагає їм засвоїти нові поняття, терміни, здобути цінні знання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 48 | Додав: mamamia | Рейтинг: 0.0/0