У самому центрі Львова, неподалік Оперного театру і торгового дому «Маґнус», при вулиці Таманській,11, в оточенні дерев, стоїть велична триповерхова будівля Львівського технологічного ліцею. Будівля є пам’яткою архітектури (охоронний № 1036). Вона збудована у 1891 р. як міська школа ім. Тадеуша Чацького, за проектом архітектора Альфреда Каменобродського в стилі історизму. На чільному фасаді збереглися три герби Львова австрійського періоду. Для оздоблення фасадів використані елементи неоренесансу та необароко.
    Вулиця свою першу назву (вул. Алембеків) отримала лише у 1895 році у пам'ять заслуженої для міста родини патриціїв Алембеків. З 1946-го названа Таманською, від півострова Тамань, на якому в 1792 р. висадилися українські козаки Чорноморського війська на чолі з Антоном Головатим для поселення на землях вздовж р. Кубані.
     Школа, напевно, була першою будівлею нинішньої Таманської, яка за історичними джерелами була прокладена на початку 1890-х. У листопаді 1918 р. будинок школи був осередком опору українського війська в цій околиці. Тут розташовувалася пробоєва сотня, якою командував хорунжий Михайло Мінчак. Сотня забезпечувала оборону центру міста з північно-західного боку і здійснювала наступальні дії на Кортумівку та Клепарів. (З книги "Lwów stary i wczorajszy”. – Lwów, 1911.-S.326-331).
     Попри різні війни і лихоліття вже 120 років лунають тут дзвінкі голоси учнів. За радянських часів тут була середня школа № 11, від 1978 року – міжшкільний навчально-виробничий комбінат, а з 1990 р. - навчально-технологічний центр учнівської молоді. Ухвалою сесії Львівської міської ради від 5 липня 2007 року (за № 1112) було створено Львівський технологічний ліцей, перед педагогічним колективом якого поставлено важливі завдання щодо забезпечення якісного загальноосвітнього рівня та професійної підготовки молоді.